Więc chodź pomaluj mój… Mordor?

Rodzaj: kolorowanka
Język: polski [przekład z języka angielskiego - Maria Skibniewska]
Stron: 96
Wydawca: Wydawnictwo Muza

Witajcie! Dzisiaj przychodzę do was z czymś nietypowym. Nie będzie powieści, nie będzie filmu. Za to pojawi się kolorowanka i to nie byle jaka. O mojej miłości do Tolkiena wiecie, bo trąbię o niej na prawo i lewo. Ale nie wiecie o innym istotnym aspekcie życia – sztuce. Rysuje może nie na co dzień, ale bardzo często. Zaczęłam się tym poważnie fascynować na przełomie podstawówki i gimnazjum, a potem już poleciało. Chcecie znać moje zdanie na temat popularnych ostatnimi czasy kolorowanek? Zapraszam. 

Książka, którą powinien mieć każdy miłośnik twórczości J.R.R. Tolkiena. Samodzielnie nadaj barwy kluczowym scenom z filmu, który zawładnął wyobraźnią milionów widzów. Zdecyduj, jakimi barwami pysznił się świat Froda, Legolasa i Golluma, wybierz odcień czerni skóry Orków i złocistych włosów Galadrieli. Zabaw się w artystę, który decyduje o kolorach wszystkich, nawet najdrobniejszych elementów scenografii. Doskonała rozrywka, świetna zabawa, niepowtarzalna okazja, by wrócić do magicznego świata „Władcy Pierścieni”.

 

Nie byłam ogromną fanką kolorowanek. Jako artystka wychodziłam z założenia, że jeśli chcę, mogę sama coś narysować i pokolorować. Jednak kto miałby na to codziennie czas? Szkic i ogarnięcie z grubsza pomysłu to kilka godzin. Z nakładaniem koloru albo cieni – kilkanaście. Tutaj otrzymujemy gotowy produkt, który wystarczy dokończyć według własnych upodobań. Przy okazji niepostrzeżenie pozbywamy się stresu dnia codziennego i gonitwy myśli. Ostatnio na rynku pojawiają się coraz to nowe publikacje do kolorowania. Od słynnego Harrego Pottera, przez Grę o tron po Tolkiena właśnie. Czy podoba mi się ten trend? Oczywiście. Wszystko, co popularyzuje sztukę we współczesnym świecie ma moje pełne poparcie. W końcu nie wszyscy muszą być geniuszami ołówka, ale każdy chętnie chwyci za kredki ;) Dzięki tej kolorowance możemy jeszcze raz przeżywać literackie przygody w świecie Śródziemia. Ilustracje przeznaczone do kolorowania są dokładnie takie jak książka Tolkiena– pełne szczegółów, doskonale oddające klimat oraz grozę otoczenia. Książka „The Lord of the Rings. Trylogia filmowa” zawiera 96 stron wypełnionych ilustracjami o różnym stopniu trudności. Od prostszych, które ukazują wizerunki filmowych bohaterów takich jak, np. Frodo, Pippin czy Gollum, po bardzo skomplikowane sceny i krajobrazy. Te ostatnie wymagają dużo czasu, cierpliwości i umiejętności. Całość uzupełniona jest fragmentami „Władcy Pierścieni” w tłumaczeniu Marii Skibniewskiej, cytatami zapisanymi dekoracyjnymi fontami, które również możemy wypełnić kolorami według własnego uznania. W kolorowance znajdują się również oficjalne atworki pochodzące ze studia amerykańskiej wytwórni filmowej New Line Production, Inc. oraz prace graficzne ilustratorki Nicolette Caven.

Polecam na wieczorne odstresowanie. Zdecydowanie dla wszystkich, szczególnie fanów trylogii Władcy Pierścieni.

Ocena: 8/10

 

Za egzemplarz dziękuję z całego serca Wydawnictwu Muza

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.